Samsø, I'm coming!

9. ledna 2013 v 13:58 | Veny |  Danmark - Samsø 2010
V dnešním článku se pokusím shrnout balení, loučení, odjezd, příjezd, povinnosti atd :D. Více pod perexem.


Loučení už si upřímně nějak moc nepamatuju. Ono se to nezdá, ale pamatovat si, co se stalo před třemi a půl lety je docela fuška. Každopádně tuším, že s kámoškou jsme byly sednout v našem oblíbeném Jamu a poté mě šla doprovodit na vlak domů, kde proběhlo srdceryvné objímání (a téměř i slzy, až si z nás pan strojvedoucí dělal srandu, že se přece neloučíme napořád...no,jak to mohl vědět? :D) a následné mávání :D. To bylo v pátek před pondělním odjezdem...ty jo, tak to si docela pamatuju :). No, o víkendu jsem se tak nějak už začala balit, což byl horor docela, protože jsem nevěděla, co si mám brát a co ne, ale nakonec jsem to nějak zvládla, kufr se podařilo zavřít a mě už jen mohla děsit představa, až ho budu sama muset táhnout při zpáteční cestě.

No, měli jsme vyjíždět 28.6. ráno, jenže taťka zjistil, že mu za chvíli vyprší technická kontrola, takže ještě musel narychlo s autem na kontrolu, aby bylo vše v cajku. Pak jsme jeli ještě k babičce na oběd a pak, že už teda vyrazíme, jenže v Opavě jsme si oba vzpomněli, že jsme každý něco zapomněli, takže jsme se opět vraceli domů :D ...no,sranda...místo v osm ráno, jsme nakonec odjížděli snad až ve dvě odpoledne, ale rodince bylo naštěstí jedno, kdy ten druhý den dorazíme, takže pohoda...čekalo nás necelých 1200 km a cestu jsme zvládli docela slušně :). Navigaci jsme neměli, takže jsem navigovala já (haha, s mým orientačním smyslem) pomocí trasy vytisknuté z Googlu :D, ale zvládli jsme to...v Hamburku jsme se sice trochu ztratili, to ale nebyla moje vina :D. Těsně před dánskými hranicemi jsme v brzkých ranních hodinách na chvíli zastavili, aby se taťka prospal a pak už jsme svištěli do přístavu Hou, koupili lístky na trajekt a asi za hodinu už jsme byli na moři a směřovali do přístavu Saelvig, což byla asi hodinová cesta. Z přístavu to pak bylo už jen nějakých 20 minut k rodince. A jen, co jsme vyjeli z přístavu, bylo to jak v jiném světě, fakt nádhera! Všude zeleň, klid, moře, krásné domečky, kolem cest se pásly obrovské bílé krávy :D (HD pak říkal, že to jsou 'limousin cows' z Francie) a prostě bylo tam nádherně. Městečko (i když spíš asi vesnice,jelikož to má nějakých 250 obyvatel :D) Nordby, od kterého má HF bydlela asi tak 3 minuty autem, bylo opravdu kouzelné :). Však si ho vygooglete, já nemám žádné fotky :-/. Takže má rodinka tedy bydlela ještě kousek severně od Nordby, mezi loukami a poli a mořem z obou stran (ze zahrady byl teda výhled na moře jen z jedné strany) a ta cesta - z kopce, do kopce, z kopce, do kopce...no,málem mě omývali při představě, že to budu skoro každý den jezdit na kole, abych vyzvedávala děti...a to jsem ještě nevěděla, co to bude za kolo :D.

Když jsme tedy dojeli k domu a parkovali, byla už jsem pěkně nervní, ale super nakonec :). Vystoupili jsme, HM hned vyběhla z kavárny, objala mě, taťku tež, rychle nás provedla (kde je pokoj, koupelna a takové ty základní věci) a musela zase zpátky do práce, takže začátek byl trochu zmatený...ale nakonec jsme se zabydleli, seznámili, prošli jsme se s taťkou na pláž, abych se trochu uklidinila z šoku, že vážně budu skoro dva měsíce u cizích lidí :D a pak jsme s HD jeli do školky pro dva malé (kluk,4, a holka,6 ... o dvě starší - kluk,9, a holka,11, jsem se starat nemusela), abych věděla trasu a seznámila se s učitelkami...jinak ta školka byla boží, byla u lesa a děti byly skoro pořád venku. No, seznámení s prcky taky proběhlo skvěle - oba zrovna viseli na lanech ze stromu :D ...od malé jsem dostala náramek, který vyrobila a malý mi šel z květináče utrhnout macešku :D. Pak jsme tedy jeli domů, děti povídaly a tak... večer jsme pak večeřeli venku, protože bylo krásně a v Dánsku se v létě stmívá tak v jedenáct večer :D. My jsme pak s taťkou vysíleně padli do postelí. HM mi řekla, že ráno nemusím vstávat, ale já jsem stejně vstala, abych koukla, jakou mají děti ranní routine a tak...

Taťka nakonec zůstal asi 10 dní. První 3 dny to byla taková spíš dovča i pro mě, ale pak už jsem začala pracovat. Ráno jsem vstávala v 7, o půl osmé jsme vzbudila špunty, dala jsem jim snídani, pomohla s oblíkáním, česáním (to byl horor s malým :D), pak je buď HM nebo HD zavezli do školky, já jsem mezitím vysála a vytřela u HM v kavárně a asi 2x týdně i v domě, pak jsem hodila prádlo do pračky (v tak velké domácnosti je vždy co prát :D), což mi zabralo tak dvě hodiny všechno a pak jsem měla až tak do 3, kdy jsem jela vyzvednout děti, volno. Pak jsem hlídala, malý naštěstí většinou usnul cestou ze školky a spal pak ještě tak půl hodiny doma, tak se to dalo. HM nebo HD vařili večeři, když se zavřela kavárna a centrum, pak jsme koupali malé (někdy já,někdy HP), já pak dávala malé spát a byl konec. No, pracovala jsem 6 dní týdně, takže volnou jsem měla akorát neděli, ale tím, že jsem měla docela dost volna v průběhu dne (kromě sobot, kdy byli malí doma celý den - masakr :D),tak se to dalo zvládat :). Nakonec jsem pak ještě HM pomáhala v kavárně za což jsem měla samozřejmě extra money,takže super přivýdělek.

Takže to je asi tak vše - velmi stručně :D. Určité momenty z hlídání, vyzvedávání či pomáhání v kavárně více rozvedu v dalších článcích :).

Jo a přikládám mapu ostrova, abyste měli představu, kdeže jsem to byla :D.

V x

Obrázky vypůjčeny odtud: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fd/Sams%C3%B8_Herred.png a odtud http://europe.theworldatlas.net/denmark/map.html ... na obou jsem vyznačila přesné/přibližné místo :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 9. ledna 2013 v 16:48 | Reagovat

má smysl to komentovat, když jsem to měla před třemi lety prakticky online? =oD

2 gigi gigi | Web | 9. ledna 2013 v 17:19 | Reagovat

Však nemusíš komentovat :D leda, kdyby ses dozvěděla něco, co jsem nezmínila...což pochybuju,že tu něco takového napíšu :D

3 Megynka Megynka | Web | 19. ledna 2013 v 21:17 | Reagovat

Moc pěkně uděla blog ;) krásnej článek, jen tak dál ;)

4 Albertsmone Albertsmone | E-mail | Web | 7. června 2018 v 23:20 | Reagovat

The prostate related is an essential section of a male's the reproductive system. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The prostate related is situated just before the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, in most cases very uncomfortable and inconvenient for your patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.

Prostate infection, also referred to as prostatitis, is the most common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years of age. Infections of the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common coming from all kinds of prostate infection. It is a result of bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition associated with a particular defect within the gland as well as the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be caused by trauma for the urinary tract or by infections from other parts from the body. A patient may go through testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal of the prostate defect accompanied by the employment antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not to determine the cause of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate diet is important. These are some of the steps you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for general health and it'll also maintain your urinary track clean.

2. Some studies suggest that several ejaculations weekly will assist to prevent cancer of prostate.

3. Eat pork moderately. It has been shown that consuming more than four meals of beef per week will increase the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most important measure to consider to make sure a normal prostate is usually to opt for regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you ought to choose prostate examination at least once annually.

5 Azotoggede Azotoggede | E-mail | Web | 30. července 2018 v 18:01 | Reagovat

Compression  est comment  calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  determination  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre  offre sang loin de votre coeur. Chaque  culture  votre coeur  bat, il pompe le sang  tout au long vos arteres a la reste  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-viagra-generique/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama